Uczymy się pisać sprawozdanie genially

Pobierz

Udoskonalisz swoje umiejętności redagowania sprawozdania, selekcjonowania informacji oraz przygotowywania planu wydarzeń.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.Nov 22, 2020EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA: PREZENTACJE GENIAL.LY.. Wielkość i kształt liter, liniatura, kolejność prezentowania kolejnych liter są skrupulatnie takie, jak w szkole.. W tym przypadku: Amfiteatr.. W rozprawce z tezą piszący ma dużo łatwiejsze zadanie, nie musi bowiem podejmować polemiki, a ta wymaga i mądrości, i wyważenia swoich sądów, by nie były one sztuczne i niewiarygodne.Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz mówił/, przysięga /jakie były reakcje/, pożegnanie, wyjście, obsypanie ryżem/drobnymi, życzenia, przejazd na wesele), spostrzeżenia.Mar 14, 2022Uczymy się pisać rozprawkę - karta pracy dla klasy VII.. Nie należy umieszczać w nim zbyt wielu komentarzy odnoszących się do własnych odczuć.. Błędy ortograficzne w wypracowaniu Podkategorie Podstawy pisaniaJun 20, 2021Temat 1: Pierwsza rozprawa z rozprawką - podstawowe pojęcia; kompozycja rozprawki..

Uczymy się pisać sprawozdanie.

Otworzy się Wam karta gotowa do pracy.. Wykreśl zdania, które nie powinny się znaleźć w sprawozdaniu z wizyty w muzeum.. Komórka roślinna i inne rodzaje komórek - karta pracy z biologii dla klasy V. krok 2: Wybierzcie planszę, na której będziecie pracować Przed Wami pojawiły się propozycję prezentowania treści.Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp. j0000008YCB5v22_000tp001 husyci - członkowie ruchu religijnego założonego w Czechach przez Jana Husa w 1417 r.Sprawozdanie powinno przedstawiać przebieg wydarzeń w sposób jasny i odwoływać się do najważniejszych faktów.. Język polski.. Choć podejmowane przez nas działania czasem różnią się od naszych codziennych obowiązków - są niezbędne.Jan 4, 2021Jak pisać wypracowania z języka polskiego?. Sprawozdanie z realizacji planu pracy koordynatora ds. bezpieczeństwa.. Na dole znajdziecie konkretne przykłady, plik i film, który pokaże Wam jak z niego najlepiej skorzystać.. Oczywiście nie wykorzystujemy naraz wszystkich tekstów.. Zborów.. Książeczka została przygotowana przez najlepszych nauczycieli i metodyków nauczania początkowego i jest kompletnie zgodna z programem nauczania.. FILMY, PREZENTACJE I PROGRAMY PRZYRODNICZE.. Jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w pierwszej osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego, np. byłem /-am/, poznałem /-am/, itp. 2..

Nauczę się pisać sprawozdanie z ważnych wydarzeń.

Dowiesz się: jak napisać rozprawkę, esej, felieton, reportaż, wywiad, recenzję, opowiadanie, opis, charakterystykę, plan, sprawozdanie.. Typ materiału: Scenariusz zajęćZamieszczony powyżej plan rozprawki może ulec uproszczeniu, gdy piszący uzna, że zgadza się (lub nie zgadza) z tezą zawartą w temacie i wtedy przedstawia wyłącznie argumentację potwierdzające słuszność tezy (lub przeczącą tezie).. • Z zaciekawieniem oglądaliśmy eksponaty.Dowiedz się czym jest sprawozdanie, jak je napisać, jaki zastosować układ tekstu, zapoznaj się ze wzorem i przykładem sprawozdania.. Daleszynek.. także: Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie.. Cele lekcji: a) Wiadomości.. Czas realizacji - 2 x 45 minut.. Iwona Kłysz.. Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Korzystając z Internetu, zbierz specjalistyczne słownictwo dotyczące wybranego przez ciebie obiektu..

W lewym górnym rogu zobaczycie napis "create genially".

KLASOWY BLOG.Temat 45. źródło: Język Polski 4 ZESZYT Ćwiczeń, str. 76 zad.. PisuPisu.pl - GRY edukacyjne dla dzieci, ortografia online, czytanki, trening umysłu Kliknijcie w niego.. Scenariusz zakończenia roku szkolnego.. Pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w trzeciej osobie liczby pojedynczej, np. był, poznał itp. 3.Opis Uczymy się pisać to rewelacyjna pozycja do nauki pisania.. Uczymy się pisać sprawozdanie.. MATEMATYKA ONLINE.. INSPIRACJE PEDAGOGICZNE.. Mam tu na myśli funkcję Hide, która jest dostępna w opcji Hover mouse.. Jeżeli chcemy wysłać takie zadanie uczniom, to musimy zrobić przekierowanie tylko do jednej wybranej strony.Na początku musicie wejść na stronę i się zarejestrować.. Zadania w zeszycie do matematyki wyślij w Classroomie Zobacz, jak piszemy sprawozdanie sprawozdanie 1) data, godzina, miejsce zdarzenia2) powód, przyczyna zdarzenia3) krótki przebieg zdarzenia4) krótka ocena to zwięzła, krótka relacja z jakiegoś wydarzenia, zawierająca tylko najważniejsze fakty, takie jak:Nov 9, 2020Oct 24, 2020Mar 24, 2021W sprawnym pisaniu i zapamiętywaniu tekstu pomoże jedna z funkcji Genially, którą znajdziemy w animacjach.. Powiem coś oczywistego - piszmy prawdę!. Uczeń: zna zasady redagowania sprawozdania, zna zasady tworzenia planu wydarzeń, wie, w jakim celu stosuje się akapit, b) Umiejętności..

Pożegnanie klas VIIISprawozdanie z pracy zdalnej - co tam wpisać?

Nauka pisania, Greg - w archiwum Allegro.. szkola-podstawowa-klasa-4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt