Założenie konta puesc

Pobierz

Na adres skrytki ePUAP wskazany we wniosku będą doręczane pisma, które będzie można odebrać przez ePUAP.. Szczegółowe informacje na temat zakładania konta znajdziesz w opisie usługi "Załóż konto lub sprawdź swoje dane".. Takie działania można podjąć już dziś, do czego zachęcamy.. Uzyskasz informacje o Twoich ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach w ZUS.. Możesz ją także znaleźć w Katalogu usług (zakładka Usługi).zakładanie konta podstawowego na portalu PUESC.. Z widoku ekranu wybierz przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu.. Wypełnij obowiązkowe pola formularza, a następnie zatwierdź go przyciskiem "Utwórz konto", który znajduje się na końcu formularza.. Zakres uprawnień, jakich potrzebujesz, żeby skorzystać z danej usługi, znajdziesz w jej opisie.. Jest to niezbędny pierwszy, podstawowy poziom dostępu do Systemu Informacyjnego Skarbowo-Celnego (SISC), który pozwala na wykonywanie czynności tylko w tzw. "kontekście własnym".. Utworzeniu konta towarzyszy podanie podstawowych danych takich jak pierwsze i drugie imię, nazwisko, data urodzenia, PESEL, adres e-mail oraz hasło do konta.EORI.. Zasady rejestracji na Platformie PUESC dla potrzeb wysyłania zgłoszeń SENT (usługa e-Przewóz) pośrednictwem portalu Help Desk SISC (wymagane założenie konta na PUESC); występując z zapytaniem na adres e-mail: podając w temacie wiadomości słowo "NOWE"; pod numerem telefonu: 33 483 20 55;REJESTRACJA PUESC 2 Strona portalu: www-2.puesc.gov.pl 1) Wybieramy - Załóż konto 2) Wybieramy - załóż konto bezpośrednio na puesc lub jeżeli mamy profil zaufany wybieramy inne sposoby rejestracji Zakładanie konta bezpośrednio na PUESC Wybieramy "załóż konto bezpośrednio na PUESC"Załóż konto na PUESC..

Rejestracja na PUESC - zakładanie konta.

Użytkownicy niezmigrowani odnajdą je na dotychczasowej Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych - (wymaga ponownego zalogowania).. Szczegóły znajdziesz w sekcji Jak przebiega rozmowa z urzędnikiem.Zakładanie konta na PUESC tym celu muszą wejść na "nowy PUESC" (dostęp: ), zalogować się na swoje dotychczasowe konto (jeśli jeszcze go nie mają, konieczne jest jego założenie), a następnie wypełnić formularz aktualizacji rejestracji akcyzowej ("elektroniczne AKC-R" wg nowego wzoru - formularz "Aktualizacja podmiotu .Konto ePUAP będzie używane jako skrzynka elektroniczna konieczna do odbierania korespondencji urzędowej, w tym dokumentacji z NCN.. Wejdź na stronę internetową .. Konto może założyć tylko osoba fizyczna i jest to niezbędny, wystarczający, pierwszy, podstawowy poziom dostępu do usług Platformy PUESC, który pozwala na wykonywanie czynności tylko w tzw. "kontekście własnym (firmy w której pracujemy, której jesteśmy właścicielem)".Aby założyć konto PUESC, należy wykonać trzy kroki: Po wejściu na stronę internetową PUESC w prawym górnym rogu klikamy opcję "Utwórz konto".Aby założyć konto przez nowy PUESC, należy wybrać opcję "Załóż konto" lub "Utwórz konto" na starym PUESC i wtedy zostaniemy przekierowani na nowy PUESC..

Wejdź na stronę internetową htpps://www-2.puesc.gov.pl 2.

Nadany numer EORI jest niepowtarzalny i unikalny w całej UE.. Pytanie 1.20: Mam problemy z założeniem konta zaawansowanego na PUESC.potwierdzenie założenia konta w serwisie profil zaufany, potwierdzenie wysłania wniosku.. Katalog usług wraz z opisami dostępny jest w menu na stronie głównej.KROK 1 -założenie konta i rejestracja na PUESC 1.. Przedstawiamy link do zakładania profilu:W jaki sposób podmiot zagraniczny ma sobie założyć konto zaawansowane na Platformie PUESC?. Będziesz mieć pewność poprawności danych w przesłanych dokumentach.Na początkowym etapie korzystania z PUESC, pomocne okazuje się także pokazanie: w jaki sposób poruszać się po Platformie, jak założyć konto zaawansowane, jak zarejestrować nowe uprawnienia, jak obsłużyć proces podpisywania i wysyłania dokumentów.Informacje na temat konta podatnika, m.in. kto może założyć konto, jak założyć konto, jak uzyskać dostęp do konta innej osoby, jak podpisać deklaracje wysyłane z konta, podręcznik użytkownikaUtworzenie konta na tej platformie należy dokonać na poniższej stronie: - utworzenie konta na platformie PUESC.. Zakładanie konta podstawowego na portalu celno - skarbowym nie jest rzeczą skomplikowaną.. Na platformie PUESC systematycznie są osadzane kolejne usługi dla naszych Klientów, w tym przedsiębiorców.Konto "proste" powstaje po zarejestrowaniu się na Platformie PUESC, znajdującej się pod adresem ..

Zakładanie konta użytkownika w systemie PUESC do potrzeb SENT.

Otworzy się wniosek, w którym: • wybierz rozszerzony zakres uprawnieńW celu uzupełnienia zgłoszenia o informacje o odbiorze należy założyć konto (zarejestrować się) na Platformie PUESC, znajdującej się pod adresem .. Więcej informacji na temat migracji .musisz założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).. Takie konto musi sobie założyć każda osoba fizyczna, .Instrukcja elektronicznej rejestracji dla potrzeb zarządzania użytkownikami korzystającymi z usług Systemu Informacyjnego Celno - Skarbowego.. Pozwala on zidentyfikować przedsiębiorcę.. Numer EORI to unijny numer, którym przedsiębiorcy posługują się w kontaktach z organami celnymi na terytorium całej Unii Europejskiej.. Przedsiębiorca może posiadać tylko jeden numer EORI.Nie trzeba czekać do wejścia w życie projektu, aby na PUESC założyć konto podmiotu czy odpowiednie konto osobie, która będzie dokonywać aktualizacji lub nadać jej odpowiednie uprawnienia.. Swoje dane na PUESC możesz także zmienić lub usunąć.Żeby założyć konto musisz: wybrać przycisk "załóż konto" wypełnić formularz zakładania konta; podpisać go podpisem kwalifikowanym, profilem zaufanym, wysłać formularz, potwierdzić chęć założenia konta klikając na link, który zostanie wysłany na adres e-mail podany w trakcie rejestracji..

Wystarczy potrafić korzystać z Internetu i mieć dostęp do konta mailowego.

Swoim kontem na PUESC możesz następnie zarządzać zgodnie z potrzebami.. Następnie pojawią się dwie opcje rejestracji:W celu uzyskania zaawansowanego poziomu dostępu do PUESC osoba, która ma już założone konto na PUESC, powinna złożyć odpowiednie wnioski (eFormularze).. Rejestracja na PUESC - zakładanie konta.. Znajdziesz w nim również numer wniosku, który będzie ci potrzebny, aby rozpocząć rozmowę z urzędnikiem.. 4.W tym serwisie usługi inne niż zakładanie konta, rejestracja osób fizycznych, rejestracja firm i powiązań, dostępne są dla użytkowników zmigrowanych.. Wyszukaj interesującą Cię usługę w poniższych grupach.. Elektroniczne złożenie wniosków jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku posiadania profilu zaufanego.. Została ona zbudowana w ramach Programu e-Cło i modernizowana jest w ramach Programu PUESC.. Nikomu nie podawaj tego numeru!. Konto mailowe nie musi być własne, może to być konto członka rodziny, znajomego, wszystko jedno jakie .Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) stanowi pojedynczy punkt dostępu do e-usług Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze obsługi i kontroli obrotu towarowego z państwami trzecimi i obrotu wyrobami akcyzowymi.. zapłacić akcyzę za samochód osobowy lub pobrać potwierdzenie zapłaty, wysyłać lub potwierdzać odbiór towarów objętych monitorowaniem przewozu, musisz zarejestrować się na PUESC..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt