Mały książe kartkówka z lektury

Pobierz

pokłócił się z lotnikiem.. Napisz, komu autor dedykuje swójutwór i jak to uzasadnia.2.. Żmija.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Tęsknił za baobabami.. Jeśli naprawdę chcemy kogoś poznać, musimy go oswoić, czyli zaprzyjaźnić się z nim.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Jesteś w XX wieku!. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Spotkanie z Lisem jest przypowieścią o: Polowaniu.Zapamiętaj ważny cytat z lektury!. Kochają go miliony.. Mały KsiąŜę Zrobiłem nowy rysunek, ale został odrzucony tak jak poprzedni: - Ten baranek jest za stary.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania :1.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. Co łączy bohaterów lektury "Mały Ksiąze" oczywiście mowa o : Królu, biznesmenie, pijaku, próżnym i latarniku.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Rozwiąż test!Moje rozważania na temat przyjaźni i miłości po lekturze "Małego Księcia" A. de Saint-Exupery'ego "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego; Ciąg dalszy ,,Małego Księcia"..

Takie polecenia mogą pojawić się na kartkówce z lektury!

Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antonie a de saint i wykonaj pytania 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 7.9.2015 (21:54) - przydatność: 18% - głosów: 28Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. W tym odcinku przybliżam wam pojęcie paraboli oraz w.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Prosze o szybka odp.streszczenie lektury " mały książe " 2010-02-02 16:11:18 Przykładowe pytania na kartkówkę z lektury "Stary człowiek i morze" 2012-03-22 21:57:49 Napisz wrażenia, uczucia jakie doznałaś przy i po przeczytaniu lektury pt. " Mały Książe " .Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Czuł się odpowiedzialny za Różę.. 3.Katalog JUSTYNA MAKAR-SOBCZYK, 2015-05-27 Słupsk Język polski, Sprawdziany i testy Mały Książę - kartkówka z treści lektury.Mały Książę przybył na ziemię z odległej planety, odkrytej w 1909 roku przez tureckiego astronoma, która nosiła nazwę asteroid B612.. W tym celu odpowiedz na pytania.a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?b) Kim jest tytułowy bohater?c) Jaka zasada .Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym..

Na planetę B-612 Mały Książę ...Test z lektury Mały Książe.

Jak szybko i sprawnie rozwiążesz te 10 równań m.. Zobacz podobne quizy: #ksiazka #ksiazki #lektura #malykasiaze #sprawdzian #szkola #testTest z lektury "Syzyfowe Prace" - Mały Książe | Brakujące słowo - Polski Mały Książe - cytaty z lektury "Mały Książę" - Test z lektury ,,Ten obcy" Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. oczko 20 maja 2018 .. Mam jutro z tego kartkówkę :(Bezimienny 19 maja 2017 (*) Łukasz 22 kwietnia 2017 Nie dość, że banalny to jeszcze z błędami.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Twój wynik: 14/15 Gratulacje!. W momencie bardzo trudnym - bo Mały Książę powstał w roku 1943, a zatem w czasach II wojny światowej - .W śród lektor, które według mnie powinniście przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty jest "Mały Książę".. Planeta ta była bardzo mała i zagrażały jej baobaby, których korzenie mogły ją rozsadzić.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.kartkÓwka z lektury..

Test z lektury szkolnej Mały książę - test znajomości lektury.

Przeczytałeś całą lekturę ze zrozumieniem i chyba nawet Ci się podobała, prawda?. Jaki warunek trzeba spełnić, aby móc kogoś oswoić?. Chcę mieć baranka, który będzie długo Ŝył.Kartkówki i Sprawdziany (20130) Matura (9298) Nauczanie (34687) Nauczyciele (15127) Nauka w Domu (38853) .. "Mały Książe" - Bohaterowie !. Nie masz się czego bać, na sprawdzianie w szkole dostaniesz piątkę!Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Układ studni.. Bał się żmii i lisa.. Dlatego ważnym zajęciem chłopca było wyrywanie kiełkujących drzew.Mały przyjaciel uśmiechnął się grzecznie z pobłaŜaniem: - Przyjrzyj się.. Rozwiąż test.KARTKÓWKA Z LEKTURY.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?. Naprawiony samolot.. Pobierz (docx, 12,3 KB) Podgląd treści.. .Planeta, z której pochodził Mały Książę była niewiele większa od niego samego.. Astronomowie, którzy je odkrywają, nie nadają im imion, lecz oznaczają je numerami.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. zapolował z nim na kury.. Ojczyzną Małego Księcia była najprawdopodobniej asteroida B-612.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. Rozprawka z "Małego Księcia".. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.. Kim jest narrator utworu..

Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.

Piątka!. Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Co umożliwiło mu powrót na jego planetę?. Poznaje się tylko to, co się oswoi.. Pytania są szczegółowe.Quiz o broniach z "Fortnite" - trudny!. Asteroida nie jest duża nawet jak dla małego chłopca.. Nie dogadywał z lotnikiem.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.Zobaczymy, co wiesz na temat lektury "Mały Książę"?. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Centralną część planety zajmuje wyjątkowy kwiat róża, jedyny przyjaciel księcia.Wydanie Małego Księcia kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Mały Książę to mieszkaniec asteroidy B-612.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyPrzykładowa kartkówka z "Małego Księcia" Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na swoją planetę?. Mały Książe mógł oglądać zachody słońca tylko 43 razy.. Podróże Małego Księcia.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Przeglądaj testy Zaloguj się.. Brawo!. ostrzegł przed myśliwymi.. Opis testu.. wcale nie chciał wracać.. Bilet powrotny.. Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?Mały Książę ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt