Pola wielokątów podsumowanie pistacja

Pobierz

Powtórz, w jaki sposób obliczyć pole figury złożonej.Lekcja 34.. Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu obliczania pola trapezu.. Ten temat powinien być już Ci znany.. ocena odpowiedzi ustnych .. Na tej lekcji powtórzę jak obliczyć pole figury złożonej.. Znajdziesz w niej również przykłady obliczania pól wymienionych figur oraz dowiesz się, jak stosować poznane wzory w zadaniach tekstowych.. Obejrzyj film na stronie Pistacja.tv.. Następnie w zeszycie przedmiotowym rozwiąż zadania: zadanie 10 str. 194 zadanie 12 str. 195 zadanie 15 str. 195 zadanie 20 str. 196Temat 43.. 5, 6 i 7 z karty pracy 1 znajdującej się w załącznikach.. Robimy zdjęcie i przesyłamyPola wielokątów.. 2.w zakresie 100, Tabliczka mnożenia NA CZAS, Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9, Tabliczka dzielenia.. jak należy leniuchować .. Uwaga!. Lekcja 3.. Pola wielokątów.. Następnie przejdź do zadań: Zrób zadanie 3, 4, 5 ze strony 193, zad.. Ćwiczenia zad.1 str. 102 Rozpoznaj wielokąt i przypomnij sobie wzór na obliczanie jego pola, zmierz odpowiednie odcinki i oblicz te pola.. Poznajemy program Pivot Animator: dziennik elektroniczny, Klasa 6.Temat: Powtórz materiał!. Poznam wzór na pole sześciokąta foremnego.. Dowiesz się z niej, jak zamieniać jednostki pola, jakie są wzory na pole prostokąta, równoległoboku, rombu i trapezu.. Należy ułożyć je w dwóch jednakowych, dużych kwadratach.Z tego filmu dowiesz się: jak dokonać podziału czworokątów, co to jest klasyfikacja czworokątów, jakie warunki muszą spełniać czworokąty, aby otrzymać miano kwadratu, rombu czy równoległoboku, dlaczego każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem.Temat: Pola wielokątów - rozwiązywanie zadań..

Pola wielokątów - podsumowanie.

Zadanie 3 ze str. 193 wyślij na mój adres: .. A teraz zobaczmy jak rozwiązuje się przykładowe zadania z tego zakresu: Zdanie 1.. Ile zapłacimy za 37 dag winogron, gdy 1 kg kosztuje 16,64 zł?pistacja.pl-film wprowadzający-lekcja odwrócona, mojepodreczniki.pl.. Zrobić notatkę pod tematem z materiałów poniżej, które należy przerysować bądź wydrukować i wkleić do zeszytu.Temat: Pole trójkąta.. W środę planuję powtórzenie wiadomości i będzie to lekcja online a w czwartek będzie sprawdzian .. Wykonaj zadania:Temat 18 Pola wielokątów - podsumowanie.. Następnie każdy wielokąt określa swoją nazwę.. Przeczytaj ulubioną książkę i obejrzyj ulubiony film (polecam): Człowiek, który poznał nieskończonośćTemat: Pola wielokątów - sprawdzian wiadomości.. Przypomnij sobie wzory na pola wielokątów ( podręcznik strona 184) .. Jako sprawdzian wykonajcie zad.1 str.102 z ćwiczeń i zad.1 str.201 z podręcznika.W ramach zadania domowego proszę na platformie Matlandia -wykonać zadania z działu "32.. W podręczniku czytamy i analizujemy na str 200 wszystkie rysunki wielokató i zaznaczone w nich podstawy i wysokości i zapisane wzory na pola figur na zielonej tablicy .. Przypomnijcie sobie i wypiszcie wszystkie wzory na obliczanie pól figur, które poznaliście w tym dziale.Temat: Pola wielokątów - podsumowanie(jednostka 2-godzinna)..

Pola wielokątów" zadanie 2.

Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu obliczania pól wielokątów.. Uczeń, który otrzymał pole uzasadnia, dlaczego wybrał daną figurę.. Dla skali 1 do 3 stosunek pól w zależności od skali wynosi 1 do 9.. Materiał do zajęć; Materiał dodatkowy 1; Materiał dodatkowy 2; Lekcja 35.. Przypomnij sobie: jak się zrelaksować; na czas wakacji zapomnij wszystko, czego się nauczyłaś/eś .. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu obliczania pól wielokątów.. Utrwalenie i powtórzenie.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaPrzypomnienie wzorów i kilka rozwiązanych zadań :)Pola figur | Pi-stacja Pola figur Ta playlista dotyczy pól figur.. W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.Mam nadzieję, że każdy pamięta też, że 1 złoty = 100 groszy.. Informatyka.. [21 maja - czwartek] Temat: Sprawdzian wiadomości z działu "Pola figur"podpisujemy wielokąt, podpisujemy gdzie znajdują się odcinki, które bedą nam potrzebne do obliczenia pola tego wielokąta, zapisujemy wzór na pole tego wielokata, zapisujemy obliczenia pola wielokąta wstawiajac do wzoru odpowiednie długości odcinków.. Zadanie dodatkowe dla chętnych - proszę na platformie Matlandia -wykonać zadania z działu "32..

Pola wielokątów" zadanie 1,3,4.

Rozwiazujecie w zeszycie ćwiczeń Geometria ćw.1 -4 na str 59-62; Pola wielokątów.. Na tej lekcji dowiesz się: jak obliczyć pole trójkąta, ile wysokości ma każdy trójkąt, jak narysować wysokości w trójkącie ostrokątnym, prostokątnym i rozwartokątnym.. Obejrzyj filmik: Zapisz w zeszycie temat lekcji.Temat:Pola wielokątów-podsumowanie .. Jeśli zrobisz zadanie dla chętnych, wyślij je na mój adres :Uczniowie otrzymują kartki z figurami lub polami - po jednej dla każdego ucznia.. Ich zadaniem jest połączenie odpowiednich figur z ich polami.. Celem lekcji jest podsumowanie działu, powtórzenie poznanych wzorów, utrwalenie sposobów obliczania pól, boków, wysokości, jeżeli znane są inne dane figur, przygotowanie do sprawdzianu oceniającego stopień opanowania wiadomości i umiejętności z tego działu.Klasy, które mają już zrobione zadanie i ćwiczenia wykonują zad.. w zakresie 100, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Zadania tekstowe: Mnożenie i dzielenie, Zadania tekstowe: Wiek, Dzielenie z resztą w zakresie 100, Zadania tekstowe: Dzielenie z resztą, Mnożenie z zerami na końcu, Dzielenie z zerami na końcu .TEMAT: PODSUMOWANIE PRACY W ROKU SZKOLNYM 2019/20 (7.1) Cele lekcji: Na dzisiejszej lekcji przypomnisz sobie .. Temat: Pole trapezu.. Należy zmieniać skalę i obserwować stosunek pól w zależności od skali..

Temat: Pola wielokątów - podsumowanie .

Utrwalę wzory na pola różnych czworokątów.. Na dzisiejszej lekcji nadal ćwiczymy obliczanie pól wielokątów.. Poćwiczę obliczanie pól wielokątów.. Na tej lekcji sprawdzę swoje wiadomości na temat obliczania pól wielokątów.. Wykonaj zadania: Strona 102 w ćwiczeniach .. Obejrzyj filmiki na stronie: Podczas oglądania zanotuj naważniejsze informacje (notatka ma być krótka).MegaMatma: Test Pola wielokątów.. Lekcja z e-podręcznika; Materiał dodatkowy 1Animacja przedstawia dwa kwadraty narysowane w skali 1 do 1, każdy o polu równym 1 centymetr kwadratowy.. Na dzisiejszej lekcji wykorzystamy poznane wzory na obliczanie pola trójkąta i pola różnych czworokątów.. Uczniowie siadają parami i obliczają pola otrzymanych figur.. Pola wielokątów - podsumowanie.. (XI.2,3,4) Proszę obejrzyj film Przeanalizuj przykłady .. praca w grupach, .. Pola wielokątów-podsumowanie .. Płatne treści to: dokładne rozwiązania każdego zadania z klasówki i dostęp do ogromnej bazy wiedzy matematycznej na każdy poziom edukacji!. OBEJRZYJ FILMY Zasoby 10Animacja pokazuje siedem różnych wielokątów (2 jednakowe duże trójkąty prostokątne, 1 średni trójkąt prostokątny, 2 jednakowe małe trójkąty prostokątne, 1 mały kwadrat, 1 mały równoległobok).. Zacznij rozwiązywać test!. Dla chętnych: Zadanie 9 str. 194.. Temat: Pola wielokątów - podsumowanie .. Na początek utrwal sobie wzory na obliczanie pól figur płaskich (tabela str.184 w podręczniku)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt