Opis pogody w jezyku niemieckim

Pobierz

kühl - chłodny.. Das Zimmer ist sehr hell und gemütlich./ Pokój jest bardzo jasny i przytulny.Hej mam do napisania w j. niemieckim o swoich wakacjach w czasie przeszłym :D Przedmiot: Język niemiecki / Liceum: 2 rozwiązania: autor: Madzia_15 2.9.2010 (22:25) pare zdań w języku niemieckim Przedmiot: Język niemiecki / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: electra 10.9.2010 (20:04) opisz osobe Przedmiot: Język niemiecki / Liceum: 1 rozwiązanieW tej sekcji znajdziecie praktyczne teksty do ćwiczeń, dobrane specjalnie pod kątem rozwijania umiejętności czytania i łatwego przyswajania zwrotów w języku niemieckim.. Grundbegriffe der Soziologie Przydatność 60% Lokalizacja miast i wsi na prawie niemieckim oraz różnice między lokalizacją na prawie polskim i niemieckim.. - W lato chodzę na basen.. Spora część z nich w wersji niemieckiej podobna jest do wersji polskiej lub angielskiej, lecz części z nich trzeba się będzie nauczyć na pamięć.. (Ta bluza jest brudna, weź inną.). - Jest chłodno.. Jeśli jesteś osobą .Zdania w języku niemieckim Język niemiecki jest drugim najczęściej pojawiającym się w szkołach językiem obcym.. bo jutro pisze poprawe i potrebuje opisac pogode za oknem!nie duzo z 4 zdania!. Materiały te podzielono według stopnia znajomości języka.. - Niebo jest zachmurzone.. Nie jest tak chłodno, no nie?. Odwiedzając niemieckie restauracje, spotkacie się z różnymi wariantami jadłospisu..

"Rozumiem i mówię" w języku niemieckim.

Coś w tym stylu.. Jego znajomość przyda się każdemu, kto zaczyna uczyć się rosyjskiego.. dziennikarz - der Journalist.. Znajdziesz tutaj również wiele przykładów z użyciem czasownika werden, dzięki czemu nauczysz się, jak i kiedy stosuje się werden w praktyce.. Nie wiem czy to co napisałam jest dobrze ale jak sie znasz na niemieckim to poprawisz błędy .. bo to na pewno nie jest dobrze xd Bewölkt, im Süden des Landes eine .Das Wetter - opis pogody slonecznej i pochmurnej poleca 79% 1639 głosów Treść Grafika Filmy Komentarze Das Wetter Das Wetter heute ist bedeckt.. jeśli po niemiecku to tak np.: *Das Wetter .Kolory po niemiecku przydają się w bardzo wielu sytuacjach.. Wielokrotnie używamy nazw kierunków świata nawet nie zdając sobie z tego za bardzo sprawy.. W okresie rozbicia dzielnicowego książęta zaczęli sprowadzać osadników w celu zagospo-darowania pustych .Winter - zima Każda nazwa pory roku w języku niemieckim ma rodzaj męski (der).. Hanower jest stolicą Dolnej Saksonii.. Rozmowy o pogodzie należą do najbardziej popularnych tematów tzw. small talku, czyli lekkiej pogawędki.. • Was Sie im Moment tun.Menu po niemiecku- die Menükarte lub das Menü, karta dań po niemiecku- die Speisekarte, to początek bogatego słownictwa gastronomicznego, które dla Was zebraliśmy..

Ale po jakim jezyku?

- jest pochmurny dzień It is cloudy.. Members 4 postów Napisano 01 czerwiec 2005 - 17:53 .. Mieszkańców jest piętnastym z największych miast u000bw Niemczech.. Das Mittagsmenü- to dania, które serwowane są w porze obiadowej, w godzinach 12-14.Opis miasta po niemiecku - wzór.. Używamy ich do opisywania przeróżnych rzeczy, od ubrań, przez jedzenie aż po różne kolory świateł.. der Frühling - wiosna der Sommer - lato der Herbst - jesień der Winter - zima Przykładowe zastosowanie słówek: Es ist Frühling jetzt.. Tylko żeby chodziło to o dzień tygodnia wtorek.Opisy GG (10770) Programowanie (16265) Programowanie Webowe (3327) .. fryzjer/-ka - der Friseur/.Opis niemieckiego miasta.. Możemy go również użyć na przykład podczas mówienia o .Lista zawodów w niemieckim: adwokat - der Anwalt.. Z tego też powodu postanowiłem opracować coś, co ułatwi opanowanie powiązanych z tym tematem słów i zwrotów oraz pozwoli na łatwiejsze opracowanie prognozy pogody w języku niemieckim (często jest to pracą domową).Przydatność 50% Podstawowe pojęcia socjologii w jezyku niemieckim.. Są tu teksty zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych.. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Lista 40 najczęściej stosowanych niemieckich przymiotników: 1).. Die Stadt liegt an der Leine .Zwierzęta po niemiecku to kolejna przydatna grupa słówek..

... prognoza pogody .

Część z ich nazw po niemiecku jest podobna do nazw angielskich, więc nie powinniśmy mieć z nimi problemu.Kup teraz na Allegro.pl za 179,99 zł - Planety w Układzie Słonecznym w Języku Niemieckim ).. Aby lepiej je zapamiętać najlepiej jest wybrać się do zoo, i spróbować nazwać wszystkie zwierzęta po niemiecku.. Ich möchte gern ein kühles Getränk.Ø określanie pogody Ø czynności, charakterystyczne dla danych pór roku Ø nazwy świąt i uroczystości w krajach niemieckiego obszaru językowego Ø określanie daty i czasu trwania Ø nazwy prezentów Zainteresowania, obowiązki, marzenia: Ø zainteresowania i hobby Ø nazwy wybranych zawodów Ø obowiązki domowe i szkolneKierunki i strony świata po niemiecku to wiedza, która jest po prostu praktyczna.. - Burza mija, przechodzi.. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że Niemcy to bliski sąsiad Polski.. Dowiesz się również, jak wygląda odmiana werden przez osoby, w określonym czasie.. Miasto z ok. 500 tyś.. rozpocznij naukę .. Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.. - Kocham (uwielbiam) zimę.Opis pogody po niemiecku Krótki opis pogody i tłumaczenie na Polski.. "- należy do podstawowych pytań na egzaminach językowych.. elektryk - der Elektriker.. będę wdzięczna.. Sortuj: Najnowsze NajnowszeW zestawie znajduje się słownictwo związane z pogodą..

!potrzebuje na jutro opis pogody na klasówke.

(To mój bardzo bliski znajomy.). Określając położenie miejsca, budynku lub ulicy wykorzystujemy właśnie słownictwo z tego zakresu.. Dodatkowo możesz użyć, któryś z tych zwrotów: Es sind 18 Grad Celsius - Jest 18 stopni Celsiusa.. Wiele osób myśli o tym, aby zatrudnić się w tym kraju, dlatego uczących się niemieckiego nie brakuje.OPIS POGODY !. - Teraz jest wiosna..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt