Jak odczytać licznik prądu taryfa g11

Pobierz

Z pewnością zainteresuje nas mała migająca dioda nieco po prawej stronie na dole.. Strefa rozliczeniowa: jedna stawka za prąd przez całą dobę.. Urządzenie to jest najstarszą generacją liczników prądu, .Pierwszy punkt na naszym rachunku za prąd jest tylko dla posiadaczy taryfy G11, czyli jednostrefowej jak sama nazwa wskazuje całodobowej.. W jaki sposób prawidłowo odczytać wskazanie licznika prądu.. Dodatkowo, z licznika odczytać możemy inne wartości, takie jak numer identyfikacyjny licznika, aktualny czas i data oraz skonfigurowana taryfa (grupa taryfowa - G11, G12 itp.) .. Taryfy prądu dla domu dzielą się na: G11 - taryfa ze stałą ceną za prąd w ciągu doby,Jak odczytywać licznik dwukierunkowy - taryfa jednostrefowa.. Całodobowa.. Dla taryf wielostrefowych: 1.8.0 - informuje o całkowitym zużyciu energii (sumie stref) w kWh, 1.8.1 - informuje o zużyciu prądu w I strefie w kWh, 1.8.2 - informuje o zużyciu prądu w II strefie w kWh,Aby odczytać poziom zużycia energii wystarczy spisać i odpowiednio przekazać dystrybutorowi cyfry wyświetlane na liczniku bez cyfry znajdującej się po przecinku.. Jeśli korzystasz z grupy taryfowej dwustrefowej pamiętaj aby podać oba stany licznika - osobno dla każdej ze stref.. W przypadku taryfy G11, nie ma problemu.. Dla taryf jednostrefowych, takich jak: G11, C11, C21 kody jakie możemy spotkać to: 1.8.0 - ten kod OBIS informuje o łącznej ilości energii elektrycznej pobranej z sieci, wyrażonej w kWh..

Jak odczytać licznik prądu?

Koszt 1 kWhJeżeli Zużycie energii w godzinach szczytu jest mniejsze od P o najkorzystniejsza jest taryfa dwustrefowa - G12.. Ile kosztuje kWh Nazwa aktywnej taryfy.Odczyt wskazań licznika a a a. Podchodząc od licznika energii elektrycznej odczytujemy aktualną wartość, która jest naliczana w kWh i wprowadzamy ją do systemu.taryfa G11: 0,61 PLN/kWh taryfa G12: 0,57 PLN/kWh taryfa G12w: 0,53 PLN/kWh.. Opis wskazania.. Oznacza to, że w domu pobierana jest energia elektryczne i że licznik prądu pracuje prawidłowo.Niższa z cen energii w taryfie G12 jest na ogół około 9 groszy niższa niż w G11, a wyższa o około 13 groszy większa niż dla G11.. Kliknąłem strzałkami (dwa przyciski zielone) to po naciśnięciu jednego pojawia się komunikat Std.data a po naciśnięciu drugiego End.Stan licznika jest najczęściej podawany wraz z kodem wyświetlającym się w górnym lewym rogu licznika.. Najlepsza tradycyjnie jest taryfa G12w i pozwoliła by mi zaoszczędzić 20,74 PLN miesięcznie.. Liczniki oprócz aktualnego wskazania licznika pokazują również dodatkowe informacje: datę, godzinę oraz aktualną taryfę prądu o której informują kody OBIS.. Jak zmienić sprzedawcę Wskaźniki przerw w dostawie energii Taryfy i cenniki Cennik usług dodatkowych Odczyt wskazań licznika Zdalny ..

Określają one stan licznika prądu.

gdy Po > Zs% wybieramy G12 Jeżeli Zużycie energii w godzinach szczytu jest większe od P o najkorzystniejsza jest taryfa jednostrefowa - G11 gdy Po < Zs% wybieramy G11 Przykład:2.8.0 - jeśli wyświetla się na liczniku dwukierunkowym, to wówczas informuje o ilości energii elektrycznej oddanej do sieci w kWh.. Wszystkich, którzy chcą na bieżąco kontrolować wydatki na prąd, zapraszamy na stronę ebok.energa.pl .Druga możliwość to spisywanie licznika według godzin podziału taryf, czyli musimy spisać licznik o 6:00, 13:00, 15:00 i 22:00.. 0,4285.Z artykułu pt.. Jak to przekłada się na praktykę?. Jeśli spędzam dużo czasu za dnia poza domem.. Poniżej zamieszczamy instrukcje (.pdf) samodzielnego odczytu wskazań elektronicznego licznika energii elektrycznej w wersji dla Odbiorcy oraz dla .Tym razem odbiorcy OSD Enea w niecałe dwie i pół minuty dowiedzą się się jak czytać fakturę dla firmy .. Enea taryfa G11, G12, G12w.. Licznik elektronicznyW tym filmie dokładnie wyjaśniam jak czytać licznik nie trzeba wciskać, dane same się przewijają a cykl trwa 2 minuty.NAJWAŻN.Ponadto, energetyczny gigant zajmuje się sprzedażą gazu dla firm.. Dlatego mówi się, że taryfa G11 jest taryfą całodobową.Standardowy zakres kodów OBIS wyświetlanych przez licznik..

Rodzaje liczników Licznik indukcyjny .

Jeśli jesteś odbiorcą taryfy G11 lub G12 lub jednej z taryf biznesowych np. C11, energa numer C12a, C21, C22b i chcesz skontaktować się z Energą to sprawdź numery i adresy poniżej.. Energia czynna całodobowa.. Koszt miesięczny za energię elektryczną taryfa G11: 151,13 PLN taryfa G12: 136,68 PLN taryfa G12w: 141,54 PLN.. W przypadku korzystania z taryf jednostrefowych (G11, C11, C21):Najczęściej spotykane są liczniki jednotaryfowe, które podliczają kWh przy taryfie całodobowej (G11), jednak dostępne są również takie, które mają podział na taryfę dzienną i nocną/weekendową.. Wszystko zależy od naszego rytmu dnia i jest szczególnie widoczne.. kod 1.8.2 - widać zużycie energii w strefie drugiej (poza szczytem).Mam taryfę G11.. Kiedy otworzycie szafkę ze swoim licznikiem prądu, w oczy rzuci się wam miejsce w którym wpisany jest rodzaj taryfy, którą posiadacie.. Tak jak pokazane w tabelce poniżej, kod informuje o typie zużycia energii (całodobowy w przypadku korzystania z taryfy G11/całodobowej; zużycie w strefie dziennej/nocnej lub weekendowej w przypadku korzystania z taryfy dwustrefowej).Jak odczytać licznik prądu?.

innogy - koszt prądu dla różnych taryf.

Zwróć także uwagę na dodatkowe symbole na liczniku energii elektrycznej - datę, godzinę oraz kody OBIS, które informują o używanej aktualnie taryfie prądu.druga "1-ka" oznacza z kolei, że jest to taryfa z rozliczeniem jednostrefowym, w ramach której cena kilowatogodziny (kWh) jest taka sama przez całą dobę, niezależnie od pory dnia czy nocy.. Znajdziemy też w tym punkcie datę poprzedniego oraz aktualnego odczytu różnica tych dwóch odczytów daje nam aktualne zużycie energii elektrycznej na dzień odczytu.Zastanawiasz się, jak sprawdzić stan licznika prądu?. Strefa dzienna.. Podczas odczytu licznika elektrycznego zweryfikuj i zapisz liczby, które widzisz na wyświetlaczu.. Nieco niżej po lewej oznaczenie taryfy (a więc najczęściej będzie to taryfa prądu G11).. Wybierz grupę taryfową, aby dowiedzieć się jakie wskazania są wyświetlane na liczniku.. Strefa nocna.. Grupa taryfowa G11 i C11 - Licznik jednostrefowy Rozwiń.. Po prawej możemy odczytać numer seryjny oraz rok produkcji.. Odpis aktualny z KRS zawiera dane dotyczące podmiotu tj.Podawaj stan licznika w pełnych kWh.. Zaokrąglij wartość do pełnej liczby, bez zer z przodu i miejsc po przecinku.. Odczyt licznika prądu dowiedzieliście się jak odczytywać zapisy z tego misternego urządzenia.. Zamontowali nowe liczniki GAMA 100 Typ G1M.152.. Na ogólnym wskazaniu pokazuje taryfę, godzinę i wskazania 15.6.0.. Kolejna porcja informacji.Na samym środku, na górze mamy typ licznika prądu.. Przy zużyciu 4100 kWh energii rocznie w taryfie G11 zapłacimy 2500 zł za prąd w skali roku.Druga cyfra w skrócie informuje nas o liczbie stref, w których się rozliczamy, jeśli jest to 1 to stawka za prąd jest stała przez całą dobę, w przypadku 2, płacimy dwie różne stawki, 3 - doba podzielona jest na trzy stawki.. Strefa Klienta; .. Czy zużyjemy 1 kWh w południe czy w środku nocy, zapłacimy więc tyle samo.. Dzisiaj właśnie zajmiemy się taryfą G11.Tauron odczyt licznika online.. Kiedy na ekranie pojawia się: kod 1.8.1 - w taryfie G11 - widać całkowite zużycie energii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt